Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

2017'nin en çok kazanan yazarı J.K. Rowling olduToplam oy: 137

Yazarlığın "karın doyurmayan" mesleklerden olduğu düşünülse de durum her zaman öyle değil. Özellikle kitapları tüm dünyada yankı bulan yazarların yıllık kazançları okurlar tarafından bir hayli merak ediliyor ve hatta listelere konu oluyor.

 

Her yıl en çok kazanan yazarları açıklayan Forbes dergisi, geçtiğimiz yılın ağustos ayında 2016 yılının en çok kazanan yazarının James Patterson olduğunu duyurmuştu. Ancak görünen o ki James Patterson bu yıl listedeki yerini korumayı başaramadı. 2017 yılının en çok kazanan yazarı yıllık 95 milyon dolar gelirle Harry Potter evreninin yaratıcısı J. K. Rowling oldu. Rowling geçtiğimiz yıl üçüncü sırada yer alıyordu. James Patterson ise yıllık 87 milyon dolar gelirle ikinci sıraya geriledi.

 

 

 

İşte Forbes’un ilan ettiği, 2017'nin en çok kazanan yazarları listesi:

 

1. J. K. Rowling - 95 milyon dolar

 

2. James Patterson - 87 milyon dolar

 

3. Jeff Kinney - 21 milyon dolar

 

4. Dan Brown - 20 milyon dolar

 

5. Stephen King - 15 milyon dolar

 

6. John Grisham - 14 milyon dolar

 

7. Nora Roberts - 14 milyon dolar

 

8. Paula Hawkins - 13 milyon dolar

 

9. E. L. James - 11,5 milyon dolar

 

10. Daniella Steel - 11 milyon dolar

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Forbes

 


 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Agatha Christie öylesine geniş bir külliyata sahip ki, tüm eserleri televizyona uyarlansa, sırf ona ayrılmış bir kanala ihtiyaç olabilir!

Antoine de Saint-Exupéry'nin Küçük Prens'in ilk kez yayımlandığı 1943 yılından hemen önce, 1942'de yazdığı bir aşk mektubu birkaç nedenden dolayı edebiyat dünyasının gündeminde.

Bazı romanlar anlattığı şehirlerle özdeşleşir. Yıllar içinde o şehrin haritasını yeni baştan yazdığı bile olur bu romanların. Dublin ve Ulysses ilişkisi böyledir mesela.

Daily Mail'ın siyasat sayfalarının editörü Senan Molony'nin gazetecilik dışındaki ilgi alanlarının başında Joyce'un Ulysses'i geliyor.

DOT’taki çalışmalarıyla tanıdığımız Murat Daltaban’ın yönetmenliğini üstlendiği Eugène Ionesco uyarlaması oyun Gergedanlar (Rhinoceros) İskoçya'dan dört ödülle döndü.

Söyleşi

 

Emily Gould ile söyleşi // Zeynep Şen


ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.