Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Oscar Wilde'ın hayatı film oluyorToplam oy: 194

İngiliz oyuncu Rupert Everett senaryosunu kendi yazdığı ve Oscar Wildeın hayatının anlatılacağı film için yönetmen koltuğuna oturuyor.

 

Şubat ayında !F İstanbul’un konuğu olarak Türkiye’ye gelen ve Yeni Bir Dünya İçin Sinema Ödülü’ne değer görülen İngiliz oyuncu Rupert Everett, ilk yönetmenlik denemesinde Oscar Wilde’ın hayatını beyazperdeye aktaracağını açıkladı. Everett’in senaryosunu yazacağı ve başrolde yer alacağı filmde, Colin Firth, Edward Fox, Emily Watson ve Tom Wilkinson gibi rüştünü ispatlamış oyuncular rol alacak.

 

Wilde’ın Mutlu Prens (The Happy Prince) adlı kitabından hareketle adının  Mutlu Prens (The Happy Prince) olması beklenen film, trajik dokunuşlara da yer veren bir komedi filmi olarak tasarlanıyor. Wilde’ın son günleri ve hayatı boyunca yaptığı hatalar, yazarın imzası haline gelen mizahi dille beyazperdeye uyarlanacak. Rupert Everett, Oscar Wilde’ın aynı adlı kitaplarından beyazperdeye aktarılan Aşkın Önemi (The Importance of Being Earnest) ve İdeal Bir Koca (An Ideal Husband) adlı filmlerde de yer almıştı.

 

 

 

 

 

 

 

Kaynak: Taraf

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Geçtiğimiz yıl ekim ayında kaybettiğimiz Giovanni Scognamillo onuruna verilen ve Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından düzenlenen Gio Ödülleri'nin bu yılki sahipleri dün akşam düzenlenen bir törenle açıklandı. Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecenin sunuculuğunu Uğur Kılınç yaptı.

 

Britanya'nın en prestijli kitap ödüllerinden biri olan Costa Ödülleri'nin 2017 yılı kısa listesi açıklandı. Birçok farklı kategoride verilen ödüller arasında İlk Roman ve Roman kategorilerinde açıklanan kısa listeler ise şöyle:

 

İlk Roman


Dünyaca ünlü sanatçıların ellerinden çıkan ve dünya edebiyatının klasikleşen eserleri için tasarlanan el yapımı çizimler House of Illustration yararına satışa çıkıyor.

 

Cumhuriyet Vakfı tarafından yürütülen ve bu yıl “Edebiyat” ve “Bilimsel Araştırma” olmak üzere iki ana dalda verilen 72. Yunus Nadi Ödülleri sahiplerini buldu.

 

Kadir Has Üniversitesi tarafından düzenlenen Haliç Okumaları'nın üçüncü konuğu yeni romanı Uyku Sersemi geçtiğimiz günlerde yayımlanan Hakan Bıçakcı.

Söyleşi

Serhat Tolga Yıkıcı ve Ayşegül Kirpiksiz ile söyleşi:


 “Wattpad genç okuru daha iyi anlamamıza imkan veriyor.”


Ece KARAAĞAÇ

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.