Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Lena Dunham'dan yeni bir edebiyat uyarlamasıToplam oy: 20

Girls adlı diziyle dikkatleri üzerine çeken ve sonrasında Bildiğin Kızlardan Değil adlı anı kitabı raflarda yerini alan Lena Dunham bu kez bir edebiyat uyarlaması ile gündemde.

 

Lena Dunham geçtiğimiz günlerde, Instagram hesabı üzerinden, E. Lockhart imzalı  Genuine Fraud adlı romanı yönetmen Jennifer Konner ile beraber sinemaya uyarlayacaklarını duyurdu. Dunham ve Konner, Girls dizisinde de beraber çalışmıştı.

 

 

Ancak Genuine Fraud E. Lockhart'ın sinemaya uyarlanan ilk romanı olmayacak. Yazarın Yalancılar adlı romanından uyarlanan sinema filmi de şimdilerde yapım aşamasında.

 

Genuine Fraud'un hikayesi, zengin bir hayat süren mirasyedi Imogen ile bir yetim olan Jule adlı iki genç kadında odaklanıyor. Jule'un Imogen'in çevresine dahil olmasıyla gelişen hızlı arkadaşlıkları hikayeyi bir üst boyuta taşıyor.

 

 

 

Ancak Genuine Fraud Lena Dunham ve Jennifer Konner'ın tasarıları arasında yer alan tek uyarlama değil. İkili Alman yapımı bir komedi filmi olan, 2016 tarihli Toni Erdmann'ın da Amerikan versiyonunu çekecek.

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Instagram

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Geçtiğimiz yıl ekim ayında kaybettiğimiz Giovanni Scognamillo onuruna verilen ve Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından düzenlenen Gio Ödülleri'nin bu yılki sahipleri dün akşam düzenlenen bir törenle açıklandı. Barış Manço Kültür Merkezi'nde düzenlenen gecenin sunuculuğunu Uğur Kılınç yaptı.

 

Britanya'nın en prestijli kitap ödüllerinden biri olan Costa Ödülleri'nin 2017 yılı kısa listesi açıklandı. Birçok farklı kategoride verilen ödüller arasında İlk Roman ve Roman kategorilerinde açıklanan kısa listeler ise şöyle:

 

İlk Roman


Dünyaca ünlü sanatçıların ellerinden çıkan ve dünya edebiyatının klasikleşen eserleri için tasarlanan el yapımı çizimler House of Illustration yararına satışa çıkıyor.

 

Cumhuriyet Vakfı tarafından yürütülen ve bu yıl “Edebiyat” ve “Bilimsel Araştırma” olmak üzere iki ana dalda verilen 72. Yunus Nadi Ödülleri sahiplerini buldu.

 

Kadir Has Üniversitesi tarafından düzenlenen Haliç Okumaları'nın üçüncü konuğu yeni romanı Uyku Sersemi geçtiğimiz günlerde yayımlanan Hakan Bıçakcı.

Söyleşi

Serhat Tolga Yıkıcı ve Ayşegül Kirpiksiz ile söyleşi:


 “Wattpad genç okuru daha iyi anlamamıza imkan veriyor.”


Ece KARAAĞAÇ

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.