Sabitfikir
Künye | Yazarlar | Giriş Yap
sabitfikir - dergi

Haber

Haber

Lena Dunham'dan yeni bir edebiyat uyarlamasıToplam oy: 47

Girls adlı diziyle dikkatleri üzerine çeken ve sonrasında Bildiğin Kızlardan Değil adlı anı kitabı raflarda yerini alan Lena Dunham bu kez bir edebiyat uyarlaması ile gündemde.

 

Lena Dunham geçtiğimiz günlerde, Instagram hesabı üzerinden, E. Lockhart imzalı  Genuine Fraud adlı romanı yönetmen Jennifer Konner ile beraber sinemaya uyarlayacaklarını duyurdu. Dunham ve Konner, Girls dizisinde de beraber çalışmıştı.

 

 

Ancak Genuine Fraud E. Lockhart'ın sinemaya uyarlanan ilk romanı olmayacak. Yazarın Yalancılar adlı romanından uyarlanan sinema filmi de şimdilerde yapım aşamasında.

 

Genuine Fraud'un hikayesi, zengin bir hayat süren mirasyedi Imogen ile bir yetim olan Jule adlı iki genç kadında odaklanıyor. Jule'un Imogen'in çevresine dahil olmasıyla gelişen hızlı arkadaşlıkları hikayeyi bir üst boyuta taşıyor.

 

 

 

Ancak Genuine Fraud Lena Dunham ve Jennifer Konner'ın tasarıları arasında yer alan tek uyarlama değil. İkili Alman yapımı bir komedi filmi olan, 2016 tarihli Toni Erdmann'ın da Amerikan versiyonunu çekecek.

 

 

 


 

 

 

Kaynak: Instagram

 

 

Yorumlar

Yorum Gönder

Yeni yorum gönder

Diğer Haber Yazıları

Amerika’nın Ulusal Kitap Ödülü, bundan böyle "çeviri edebiyat" adı altında yeni bir ödül kategorisi oluşturacağını açıkladı. Kurgu ve kurgu dışı olmak üzere bu sene ilk kazananları seçilecek olan bu yeni ödül kategorisinin başvuru tarihi 7 Mart. Ödül hem yazara hem de çevirmene verilecek.

"Psikoterapist, öğretim üyesi, mesleki ve kurgu kitapların yazarı, radyo programcısı, hatta DJ..." Çeşitli kimlikleriyle ülkemizin kültür hayatına önemli katkılarda bulunmuş olan Engin Geçtan'ın aramızdan ayrıldığının haberini almanın üzüntüsü içindeyiz.

 

Yapıtlarının telif haklarını temsil eden ONK Ajans'tan bugün yapılan açıklamaya göre, Suat Derviş’in Ankara Mahpusu ve Yalının Gölgeleri (devamı

Bu yıl dördüncüsü düzenlenen Karadeniz Kitap Fuarı, 20-25 Şubat tarihleri arasında TÜYAP Samsun Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor.

 

Türkiye’de hızla büyüyen çizgi roman pazarının dört yayıncısı (Yapı Kredi Yayınları, JBC Yayıncılık, Çizgi Düşler ve Arkabahçe), dünyanın en büyük İngilizce çizgi roman yayıncılarından biri kabul edilen DC Comics’in “REBIRTH” girişimini hayran kitleleriyle buluşturmak için bir araya geliyor.

 

Söyleşi

Zeynep Şen

 

ŞahaneBirKitap

Hayal edin. Bir mutluluk ve özgürlük hayali olsun ama bu. Bireysel, hatta bencilce isteklerinizi de kapsasın, tüm dünyayı ve insanlığı da içine alsın. Geleceğe dikin gözünüzü, tüm tarihi, geçmişi, mitleri, efsaneleri, masalları da koyun çantanıza. Sıkıcı olmayı unutun ama, eğlenceli, alaycı, neşeli, uçucu bir hayal dünyası kurun...

FikriSabit

Fikri Sabit, Ursula K. Le Guin'le aynı fikirdedir ey okur, edebiyat her zaman küçük bir kalabalığın ilgisini çeker, geriye kalan, kitlesel olan her şey doğası gereği poptur, piyasadır.

Geçtiğimiz hafta iki edebiyat dergisi –İzafi Dergisi ile Sarnıç Öykü-, kapandığını açıkladı arka arkaya. Hemen hemen aynı anda gelen bu iki haberin, bizim edebiyat ortamımız için bir haber değeri yok, maalesef. Ne de olsa edebiyat dergisi dediğimiz, kısacık bir ömre daha doğarken hapsolmuş, solgun bir heves demek bu ülke topraklarında. Bunda hepimiz hemfikiriz.